ЖНИВА 2011 – Весілля

www.zhnyvafest.com

Міжнародний етнографічний фестиваль 

ЖНИВА 2011 – Весілля

Організатори фестивалю: Творча Майстерня ЕтноТолока

За підтримки Міністерства культури України

Партнери: Національний центр народної культури, Музей Івана Гончара, Навколосвітній Караван, «Інтеркультура», Національний музей народної архітектури та побуту України.

Концепція: Головним завданням фестивалю є відкриття українцям забутих народних традицій, пробудження гордості за рідну музичну культуру та безцінну історичну спадщину! Саме під час фестивалю відвідувачі зможуть побачити всю атрибутику старовинного жнивного обряду, власноруч викувати СЕРПА молотом, спробувати зжати СНОПА, обмолотити його на ТОКУ, перемолоти ЖОРНАМИ зерно на борошно, і, замісивши тісто, випекти запашний сільський хліб. А кожен хто жатиме зможе долучитися до встановлення — ВЕЛИКОГО СНОПА. Фестивальні заходи – альтернативні види розваг для дітей, численні майстер-класи народних ремесел для молоді, великий вибір концертних майданчиків, ярмарок виробів народних майстрів, виставка антикварних речей. Традиційно після жнив в період, пов’язаний з літнім сонцестоянням, наставав час, коли повсемісно гулялися ВЕСІЛЛЯ. Гості фестивалю зможуть особисто долучитися до справжнього українського ВЕСІЛЛЯ та відчути об’єднуючу силу весільної та жнивної обрядовості, а в очах молоді традиційне весілля набуде нового значущого змісту.

Творча Майстерня  «ЕтноТолока» — молода талановита команда, яка своїми інтерактивними акціями  пропагує анти-«совковий» стиль в етно-мистецтві. За мету ми поставили повернути українцям їхні  народні традиції та самобутню культуру, занедбану, понівечену та свідомо змінену  в часи панування «совєтської»  влади.  Проводячи мистецькі заходи з локальними особливостями, ми заохочуємо професійних ентомузикологів та фольклористів до глибокого вивчення даної місцевості та якісного відтворення цієї традиції. Також цим ми створюємо творчий простір для гуртів, як автентичних, так і вторинного виконання. У доробку нашої команди відтворення народних свят (Великодні веснянки, Купала, традиційні купання на Водохреща), проведення майстер класів з писанкарства (у вищих навчальних закладах Києва та сільських школах Київської області) та співорганізаторство концертів до Трійці та «Традиційні новорічні забави Чернігівщини». Організація І Міжнародного етнографічного фестивалю ЖНИВА 2009-Сніп Співорганізаторство ІІ Міжнародного еко-культурного фестивалю Трипільське коло 2009 «Земля», ІІІ Міжнародного еко-культурного фестивалю Трипільське коло 2010 «Вогонь», та IV Міжнародного еко-культурного фестивалю Трипільське коло 2011 «Повітря»…

Актуальною темою сьогодення є різносторонній показ європейцям та світовій спільноті самобутньої української традиційної культури. Провідним завданням фестивалю є сприяння розвитку туристичної інфраструктури Київської області. Фестиваль стає іміджевою подією в рамках підготовки до Євро-2012. Цього року фестиваль Жнива звертає увагу до популярних стилів творчості Етно-диско та Етно-джем,  та через призму сучасності популяризує традиційну світову культуру, насамперед, серед молоді. Під-назви фестивалю «ЖНИВА» кожного року відображатимуть головний момент фестивального дійства, а це СНІП, ТОЛОКА, ВЕСІЛЛЯ тощо…

Місце проведення: Фестиваль відбудеться 5-7 серпня 2011 року в Національному музеї народної архітектури та побуту України, село Пирогів (м. Київ).

Цільова аудиторія: Фестиваль очікує прийняти близько 7-8-ми тисяч відвідувачів всіх вікових категорій.

Фінансове забезпечення фестивалю здійснюється центральними та місцевими органами виконавчої влади за рахунок асигнувань, передбачених у державному та місцевих бюджетах, іншими джерелами, не забороненими законодавством України.

 ОСНОВНІ ФЕСТИВАЛЬНІ ЗАХОДИ

 v  Жнива, молотіння зерна та виготовлення борошна жорнами, випічка хліба
 v  Традиційний обід у полі
 v  Традиційне Весілля (субота, неділя)
 v  Майстер-класи з ковальства, соломоплетіння, гончарства, вишивки, писанкарства  тощо
 v  Лекції з народного художнього мистецтва, історії українського вбрання, традиційного українського співу та музикування, історії українського друкарства тощо
 v  Виступи кобзарів та лірників
 v  Традиційні українські танці під троїсті музики
 v  Виступи українських та закордонних фольклорних гуртів
 v  Посиденьки на кутках села біля «вогнищ» зі співами, танцями та народними ремеслами
 v  Народні розваги: дитячі ігри, казки, човен-гойдалка, катання на возі по селу, вироблення дерев’яних іграшок та ляльок-мотанок
 v  «Катрусин кінозал» – перегляд українських та світових етнографічних фільмів та анімації
 v  Колиска нової генерації – «Колиска українських геніїв»
 v  «Україна — лелечий край» виготовлення гнізд для лелек
 v  Ярмарок виробів майстрів-ремісників
 v  Виставка антикварних речей сільського побуту
  ВЕЧІРНІ СЦЕНИ:
 Етно-диско:
 v  Олег Скрипка (Україна)
 v  Sky Trix (Україна)
 v  DJ Maxim Plаy та Школа етнічних барабанів Там Там (Україна)
 v  Kind of Zero (Україна)
 Етно-джем:
 v  Енвер Ізмайлов та Тріо Усеіна Бекірова (АР Крим)
 v  Сергій Охрімчук (Україна)
 v  Проект Карпенко Сусанни «Візерунчасті пісні» (Україна)
 v  Trigon (Молдова)
 v  RedCardell (Бретонь)

 Весільні музики:

v  Надобридень (Україна)

v  Божичі (Київ)

v  Буття (Київ)

v  PKS (Польща)

v  Топоркестра (Україна)

v  Zurgo (Угорщина)

МЕТА: 1. Збереження, популяризація та актуалізація народних традицій та мистецької спадщини; 2. Сприяння розвитку еко-свідомості громадян України; 3. Надання творчого простору для автентичних фольклорних гуртів та гуртів вторинного виконання; 4. Забезпечення повноцінного сімейного відпочинку на природі; 5. Заохочення місцевих органів самоврядування до якісного підвищення культурного рівня сіл; 6. Сприяння розвитку зеленого туризму на території України.

 Контактна особа:

Костриченко Катерина

Тел. +380953881645   

kostrychenko@mail.ru

en_kost@mail.ru

www.zhnyvafest.com

Оставьте комментарий